Piccoli Ricci

O nas

Aktualności

O nas

Stworzyłyśmy miejsce dla dzieci,  które różni się od wielu żłobków. Pracujemy metodami opartymi na filozofii podążania za dzieckiem, metodykę pracy opieramy na poszanowaniu zdania i preferencji dziecka. Okres edukacji żłobkowej, to moment, kiedy rozwijają się dziecięce systemy wartości. Jako dorosli mamy obowiązek słuchać dzieci i szanować ich zdanie, szczególnie, kiedy różni się od naszego. Metodyka naszej pracy bazuje na systemie Marii Montessori. Adaptacje do placówki prowadzimy w podejściu bliskościowym. Nie rozłączamy dzieci i rodziców na siłę, nie dajemy się "wypłakać". Stosując standardy GIS prowadzimy adaptacje z udziałem rodziców.

Miejsce, które jednocześnie zapewnia nie tylko opiekę, ale również przestrzeń jak i zajęcia pozwalające wykorzystać indywidualizm w rozwoju dziecka. Zgodnie z tymi założeniami powstał żłobek Piccoli Ricci, który wspiera rodziców w prawidłowym i radosnym oddziaływaniu na rozwój dziecka. Nasza metoda adaptacji zakłada aktywny udział rodzica i dzieje się w duchu rodzicielstwa bliskości. 

Piccoli Ricci to niepubliczna placówka posiadająca doskonałe warunki lokalowe przestronne i nowocześnie urządzone pomieszczenia dostosowane do potrzeb dzieci. Starannie zaprojektowana przestrzeń uwzględnia założenia metody Montessori sprawia,że maluszki mają tu możliwość do swobodnego poznawania świata.

Pracujemy w ciepłej, domowej atmosferze przy wsparciu doświadczonych opiekunów. Przyświeca nam zasada „pomóż mi to zrobić samodzielnie” staramy się nie wyręczać dziecka, lecz wspierać jego działania tak, by było przekonane,że samo odkrywa, poznaje i zdobywa doświadczenie w otaczającym go świecie.

Według wzoru pedagogiki Marii Montessori dziecko nie jest kształtowane przez dorosłych, ale każdy człowiek jest ukształtowany przez dziecko, którym kiedyś był. Od tego, jak rozwija się dziecko, czego doświadcza, jak jest motywowanie i wspierane zależeć będzie całe jego przyszłe życie. Najmłodsze lata życia dziecka stanowią bazę dla jego przyszłego rozwoju, dlatego tak ważne jest w jakiej atmosferze będzie mogło kształtować i rozwijać swój potencjał. Piccoli Ricci to idealne miejsce dla Twojego dziecka, gdzie w stworzonych do tego warunkach, przez zabawę będzie poznawało świat.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem